۱۴قانونی که اخیراً در روسیه به تصویب رسیده است به شرکت‌های امنیتی این اجازه را می‌دهد تا ارتباطات رمزنگاری‌شده‌ی پیام‌رسان فیسبوک، اسکایپ و واتس‌اپ را هک کنند. قانون Yarovaya به عنوان یک اقدام ضدتروریستی به تصویب رسیده است.

کارمندی که با شرکت امنیتی Con Certeza همکاری می‌کند و مسئول توسعه‌ی ابزارهایی برای اعمال قانون است، اخیراً به انتشارات Kommersant روسیه گفت که شرکت آن‌ها در حال تحقیق برای دسترسی به اطلاعات حساسی برای شناسایی احزاب، به دست آوردن اعتبارنامه‌های آن‌ها و انجام حمله‌ی مرد میانی علیه آن‌ها است.
Letallknow گفته‌های این کارمند را گزارش می‌دهد: «ما قصد داریم تا پیام‌رسان‌های اصلی همچون واتس‌اپ، وایبر، پیام‌رسان فیس‌بوک، تلگرام و اسکایپ برای iOS و اندروید را بررسی کنیم.»

این قانون نیازمند این است تا شرکت‌های ارتباطی و حوزه‌ی رسانه‌های اجتماعی کلیدهای رمزنگاری را بدست آورند و به سازمان‌های امنیتی دولتی کمک کنند. این قانون همچنین شرکت‌های ارتباطی را ملزم می‌کند تا داده‌ها و ترافیک بر روی کارگزارهای خود را برای مدت ۳ سال نگهداری کنند که این بازه‌ی زمانی برای شرکت‌های رسانه‌ی اجتماعی یک سال در نظر گرفته شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اجازه‌ی هک پیام‌رسان فیس‌بوک، اسکایپ و واتس‌اپ توسط قانون ضدتروریسم روسیه
برچسب ها: