مسئولان دولتی در آمریکا یک کارمند چینی سابق این کشور که در شرکت ماشین‌آلات بین‌المللی کسب‌و‌کار به‌عنوان کارشناس فناوری فعالیت می‌کرده ‌است را به دلیل پیدا کردن مستنداتی مبنی بر سرقت منابع و تحویل آن‌ها به چین، متهم به جاسوسی اقتصادی کردند.

وزارت دادگستری اعلام کرد که خو جیاکیانگ در یک شرکت آمریکایی طراح بوده و در حین کار اسناد مربوط به منابع رمز را سرقت کرده و قصد داشته که آن‌ها را به کمیسیون برنامه‌ریزی و سلامت چین، یعنی جایی که قبلاً در آنجا کار می‌کرده، منتقل کند.

در همین حال، وی قصد داشته این رمزها که مهم‌ترین بخش از نرم‌افزارها بوده و همواره توسط مالکان شرکت‌ها در مکان‌های امن نگهداری می‌شوند را به مأموران فدرال که به دنبال نرم‌افزارهایی برای سازمان خود بوده‌اند، بفروشد.

این کارمند سابق بعد از یک سال تحقیقات، دسامبر گذشته دستگیر شد و متهم به دزدی اسناد محرمانه تجاری شد.

کیفرخواست مذکور اعلام کرده است که این اتهام به‌منزله سه جرم جاسوسی اقتصادی است که مجازات هر کدام ۱۵ سال زندان خواهد داشت. همچنین به دلیل وقوع سه جرم امنیتی تجاری، ۱۰ سال زندان نیز به این مقدار اضافه خواهد شد.

این کیفرخواست نامی از شرکت ماشین‌آلات بین‎المللی کسب‌و‌کار نیاورد و شرکتی که این متهم در آن کار می‌کرده نیز شکایتی را تنظیم نکرده است. مسئولان وزارت دادگستری نیز حضور شرکت ماشین‌آلات را در این پرونده منتفی دانسته‌اند.

اما وب‌گاه شرکت و یک حساب لینکدین خو جیانکیانگ را به‌عنوان یک طراح معرفی کرده‌اند و روزنامه‌ها نیز علی‌رغم دستگیری وی در دسامبر، هنوز وی را کارمند این شرکت معرفی می‌کنند.

جان کارلین دستیار دادستان آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد: «این کارمند اطلاعاتی را به منظور استفاده شخصی و به نفع دولت چین از کارمند قبلی سرقت کرده است. کسانی که اسناد محرمانه تجاری آمریکا را به نفع دولت‌های خارجی سرقت کنند، خطراتی را متوجه منافع اقتصادی و امنیت ملی ما کرده‌اند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اتهام آمریکا به یک کارمند چینی به جرم جاسوسی اقتصادی
برچسب ها: