۴در خبرهای وب‌گاه اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گفتیم که کسپرسکی از روسیه و اتحادیه‌ی اروپا خواسته تا شیوه‌ای را که ویندوز ۱۰ در پیش گرفته بررسی کنند؛ ویندوز ۱۰ کاربران را تشویق و در پاره‌ای از موارد مجبور می‌کند تا ضدبدافزارهای شخص ثالث خود با Windows Defender جای‌گزین کنند. حال این شرکت روسی حمایت شرکت‌های امنیتی سراسر جهان را به خود جلب کرده است.
هفته‌ی گذشته کسپرسکی در پستی در وب‌گاه خود توضیح داد که بسیاری از شرکت‌های امنیتی این باورند که مایکروسافت حقه‌ی کثیفی را در پیش گرفته تا کاربران را به استفاده از Windows Defender وادار کند، اما هیچ‌کس تاکنون نسبت به این شیوه‌ی ناخوشایند مایکروسافت اعتراضی نکرده است.
برخی از شرکت‌ها در حال حاضر حمایت خود را از کسپرسکی ابراز کرده‌اند، از جمله‌ی این حامیان می‌توان به Panda Labs، F-Secure، و آویرا اشاره کرد. همه‌ی این موارد می‌گویند که مایکروسافت با شرکت‌های امنیتی شخص ثالث به خوبی بازی کرده است، برخی از شرکت‌ها هم اعتراف کرده‌اند که ردموند بایست سیاست ضدبدافزاری خود در ویندوز ۱۰ را تغییر دهد.
لوییس کارونز، مدیر فنی آزمایشگاه پاندا، توضیح می‌دهد که چندین شرکت امنیتی اروپایی در مورد مایکروسافت و تشویق‌های این شرکت به استفاده از Windows Defender چنین نگرانی‌هایی دارند، وی با قطعیت می‌گوید که کسپرسکی حمایت سایر شرکت‌ها را هم برای مبارزه با این غول عرصه‌ی فن‌آوری جلب خواهد کرد.
مدیر ارشد فن‌آوری F-Secure، میکا استاهبرگ، به دنبال یک روی‌کرد محافظه‌کارانه‌تر است، و می‌گوید که اقدامات کنونی که مایکروسافت در پیش گرفته امکان حفاظت مناسب و بی‌عیب و نقص از کاربران را مهیا نمی‌سازد. این در حالی است که مدیر اجرایی ارشد آویرا، تاویس ویتوین بر این باور است که یوجین، بنیان‌گذار کسپرسکی حق دارد از این اوضاع ناراحت باشد.
او می‌گوید: «ما در حال گفت‌وگو با مایکروسافت هستیم، چرا که تغییرات صورت‌گرفته و نیز تحولات آینده به سود کاربران نخواهد بود. ما از این‌که مایکروسافت چنین تلاشی را از خود نشان داده خوشحالیم، اما به خاطر سوءاستفاده‌ی مایکروسافت از موقعیتی که دارد به این شرکت هشدار می‌دهیم.»

مایکروسافت نگران چیزی نیست
در سوی دیگر مایکروسافت به هیچ عنوان نگران نیست؛ این شرکت فن‌آوری می‌گوید که همواره آماده‌ی تعامل با مقامات روسی است و همیشه از قوانین محلی تبعیت می‌کند. در همین زمان، این شرکت ادعا می‌کند که از تحقیقات انجام‌شده توسط دولت روسیه اطلاعی ندارد.
کمیسیون اروپا هنوز به دنبال تأیید تحقیقات خود در این مورد است، و تصور می‌کند که بیشتر شرکت‌های امنیتی از ادعای کسپرسکی حمایت می‌کنند، در واقع با بررسی دقیق‌تر این مطلب که چگونه مایکروسافت کاربران ویندوز ۱۰ را به سمت استفاده از Windows Defender سوق می‌دهد، ایجاد موج پشتیبانی از کسپرسکی چندان دور از ذهن نیست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اتحاد شرکت‌های ضدبدافزاری علیه تزریق اجباری Windows Defender به کاربران ویندوز ۱۰