اعضای گروه نفوذگران Anonymous ابزاری ساختند که به آن‌ها یا به هر شخص دیگری اجازه می‌دهد حملات DDoS علیه ۵ هدف صورت دهند.

این ابزار برای کمک به گروه برای عملیات رخنه اخیرشان به نام OpOlympicHacking# طراحی شده است که از اول این ماه و با شروع بازی‌های المپیک ریو راه اندازی شده است.

این ابزار یک برنامه قابل‌اجرای ویندوز است که مطابق تصویر، ویندوز را با ۶ گزینه راه‌اندازی می‌کند. ۵ مورد اول برای حمله به ۵ هدف و گزینه آخر برای متوقف کردن این حملات است.

از این برنامه تنها برای حملات OpOlympicHacking# استفاده ‌شده است.

این ۵ هدف شامل وبگاه رسمی المپیک ریو ۲۰۱۶، درگاه دولتی برزیل ۲۰۱۶، وبگاه کمیته المپیک، درگاه دولتی برای شهر ریودوژانیرو و وبگاه وزارت ورزش برزیل است.

این موارد تنها تعداد اندکی از اهدافی است که گروه Anonymous در فهرست خود دارند.

این برنامه برای حمله DDoS را می‌توان به‌صورت رایگان و با نام «opolympddos» از اینترنت بارگیری کرد. Softpedia نیز روی توییتر پیوندهایی به این ابزار پیدا کرده است.

هنگام نوشتن این متن، تمامی پیوندها حذف شده‌اند بنابراین softpedia نتوانسته‌ است بررسی کند که آیا این ابزار با بدافزار دیگری ظاهر شده است یا خیر. کاربران به دو دلیل نباید این برنامه را بارگیری و راه‌اندازی کنند: ۱) این کار، غیرقانونی است؛ ۲) ممکن است خودشان را در معرض آلودگی به این بدافزار قرار دهند. کاربران برای استفاده از این ابزار به Tor نیاز دارند.

طبق گفته محققان امنیتی RSA، این ابزار ترکیبی از اسکریپت‌های VB ،Python و NET. است که به‌صورت یک برنامه قابل‌اجرا در ویندوز بسته‌بندی شده‌اند.

محققان می‌گویند که به کاربران گفته می‌شود برای پنهان کردن IP واقعی‌شان باید Tor را نیز نصب کنند. محققان RSA گفتند: «با اتصال دائم و ارسال درخواست‌های HTTP با اطلاعات و کاربر تصادفی می‌توان این حمله را انجام داد».

در مقایسه با دیگر عملیات Anonymous، عملیات OpOlympicHacking# را می‌توان به‌عنوان یک حمله موفق در نظر گرفت که توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ابزار DDoS ساخته‌ی گروه Anonymous برای حملات #OpOlympicHacking
برچسب ها: