۳آیا با دوستان خود در iMessage گفت‌وگو می‌کنید و این‌گونه تصور می‌کنید که این مکالمه امن است و دست هیچ‌کسی غیر از شما و دوستانتان به آن نمی‌رسد؟ نه، این‌طور نیست.
رمزنگاری انتها به انتها بدان معنا نیست که iMessage شما آن‌قدر ایمن است که می‌تواند رد پایی از شما بر جا نگذارد؛ زیرا اپل نه‌تنها بسیاری از اطلاعات مربوط به iMessage شما را ذخیره می‌کند، بلکه قادر است موقعیت مکانی و اطلاعات تماس شما را هم کسب کند و حتی این اطلاعات را بنا به حکم دادگاه با مراجع قانونی به اشتراک بگذارد.
اپل تعداد زیادی از شماره‌های تلفنی را که شما در آیفون خود و به منظور انجام مکالمه درج می‌کنید ضبط می‌کند، همچنین تاریخ و ساعتی را که شما آن شماره را گرفته‌اید، و نیز آدرس IP شما که به کمک آن می‌توان موقعیت مکانی‌تان را شناسایی کرد، همگی از اقلامی هستند که از تیررس نگاه اپل مخفی نخواهند ماند.
درواقع، هرگاه که کاربر شماره‌ی تلفنی را در آیفون خود وارد می‌کند تا مکالمه‌ای را برقرار سازد، iMessage با کارگزارهای اپل تماس می‌گیرد تا متوجه شود که آیا بایست پیام دریافتی را از طریق سامانه‌ی iMessage هدایت کند یا خیر.
اپل هر پرس‌وجو یا کوئری را که در آن تلفن همراه شما تماسی را برقرار کرده ثبت می‌کند تا دریابد که چه کسی در سامانه‌ی iMessage حضور دارد.
علاوه بر این، اپل مجبور است که این داده‌ها را در دستور دریافت حکم معتبر قضایی به مجریان قانون تحویل دهد.

اپل آدرس IP شما را ثبت می‌کند
تعجب‌آور است که اپل، که خود را مدافع سرسخت حریم خصوصی کاربران معرفی می‌کند و مدعی است که هرگز حاضر نیست هرگونه در پشتی را برای مقامات دولتی در محصولات خود بگنجاند، اطلاعات کاربران خود در iMessage را تقدیم مقامات می‌کند.
همچنین این‌که اپل گزارشی از آدرس‌های IP کاربرانش را نزد خود نگه می‌دارد مغایر با ادعای این غول فن‌آوری در سال ۲۰۱۳ است، ادعایی مبنی بر این‌که اپل هرگز اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی مشتریان را ذخیره نمی‌کند.

اپل به عمد پشتیبانی از رمزنگاری را تضعیف کرده است
خوشبختانه این امر ممکن است که پشتیبان‌های خود را به‌طور محلی از طریق iTunes ذخیره کنید، هرچند که iTunes انتخاب اکثر کاربران نیست.
مسئله‌ی دیگر این است که یک مشکل تازه در پشتیبان‌های دارای رمز iTunes قدرت رمزنگاری پشتیبان‌ها را روی iOS ۱۰ تحت شعاع قرار داده و به نفوذگران اجازه داده تا حملات جست‌وجوی فراگیر را برای کشف رمز پشتیبان‌ها ۲۵۰۰ مرتبه سریع‌تر از جست‌وجوی ممکن روی iOS ۹ ترتیب دهند.
اپل تأیید کرده که چنین مشکلی وجود دارد و اصلاحیه‌ی مربوطه در به‌روزرسانی آینده گنجانده خواهد شد.
پاسخ اپل در مورد معضل iMessage این است: «وقتی یک مجری قانون یک احضاریه‌ی معتبر یا حکم دادگاه را به ما ارائه می‌کند، ما نیز اطلاعات درخواستی را در اختیارش می‌گذاریم. از آن‌جایی‌که iMessage به‌طور انتها به انتها رمز شده است، ما به محتوای این ارتباطات دسترسی نداریم. در پاره‌ای از موارد ما توانسته‌ایم اطلاعات را از گزارش‌های کارگزاری به دست بیاوریم که از دسترسی کاربر به برنامه‌های خاصی در دستگاه‌هایشان تهیه شده است. ما هم‌دوش مراجع قانونی فعالیت خواهیم کرد تا به آن‌ها کمک کنیم که متوجه آنچه که آماده کرده‌ایم بشوند، همچنین روشن سازیم که این گزارش‌ها حاوی محتوای مکالمات نیستند و ثابت کنیم هر مکالمه‌ای واقعاً اتفاق افتاده است.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا iMessage ابزار جاسوسی اپل است؟