۲به نقل از یکی از مهندسان سابق اپل، در حالی که سامسونگ یک فراخوان جهانی را برای فبلت نوت ۷ خود راه‌اندازی نموده، اپل هم باید چنین کاری را برای آیفون ۶ پلاس انجام دهد.
این مهندس که نامش فاش نشده گفت که کوپرتینو آیفون ۶ پلاس را با یک خطای مهم راه‌اندازی کرده که هنوز برای به اطلاع‌رسانی آن اقدامی انجام نداده است؛ ظاهراً در حال حاضر کاربران بسیاری با این مشکل دست و پنجه نرم‌ می‌کنند و شرکت صاحب‌نام اپل هیچ قدم مثبتی را برای آن‌ها برنداشته است.
به استناد گزارش‌های رسیده از این مهندس می‌توان گفت که خطای مورد بحث مشکلاتی مشابه با «بیماری لمسی»۱ را پدید می‌آورد که منجر به بروز حالتی مانند سوسو زدن صفحه‌نمایش در مدل‌های آسیب‌پذیر می‌شود.
در این وضعیت به نظر می‌رسد که صفحه‌نمایش با مشکل مواجه شده است، اما واقعیت چیز دیگری است؛ در واقع بورد منطقی اصلی باید توسط اپل تعویض شود. مهندس کاشف این ماجرا از کوپرتینو خواسته تا یک فراخوان سراسری را برای آیفون ۶ پلاس راه‌اندازی کند، زیرا کاربران از همه‌جا بی‌خبر پول هنگفتی را برای تعمیر گوشی‌های خود می‌پردازند، تعمیری که اغلب به تعویض صفحه‌نمایش ختم می‌شود، اما پس از گذشت مدت کوتاهی مشکل مجدداً پدیدار می‌شود.
«این صفحه‌نمایش نیست که باعث چنین مشکلی شده است، در حقیقت مشکل از بورد منطقی اصلی آب می‌خورد که صفحه‌نمایش به آن چسبیده است. در این بورد محلی وجود دارد که باعث می‌شود صفحه‌نمایش سوسو بزند.»

هزینه‌ی ۳۰۰ دلاری برای تعمیر صفحه‌نمایش
صاحبان آیفون‌هایی که دیگر مشمول گارانتی نمی‌شوند باید هزینه‌ی ۳۰۰ دلاری را برای تعمیر آن به اپل استور پرداخت کنند، اما کاری که این شرکت انجام می‌دهد تعویض صفحه‌نمایش با یک صفحه‌نمایش دیگر است. با توجه به این واقعیت که بورد منطقی باعث و بانی این مسئله است، مشکل مورد بحث اندکی بعد مجدداً نمود پیدا می‌کند.
مهندسی ناشناس کاشف این رخداد گفت: «ما صفحه‌نمایش را عوض می‌کنیم، بعد می‌بینیم که کاربران بارها و بارها نزد ما باز می‌گردند. این یک نقص ذاتی است که دست کم از تابستان گذشته تاکنون به وجود آمده است.»
منبع مذکور همچنین بیان داشت که یکی از مراکز تعمیر در هر روز ۳ تا ۴ شکایت مربوط به آیفون ۶ پلاس معیوب داشته است؛ وی تأکید کرد که این دستگاه «بایست به اپل بازگردانده شود.»
اگرچه کاربران سردرگم آیفون ۶ پلاس از اپل خواسته‌اند تا طرح فراخوان این گوشی را راه‌اندازی کند، اما بعید به نظر می‌رسد که چنین برنامه‌ای عملی شود، بیشتر به این خاطر که اپل تا به این لحظه حاضر نشده در این رابطه اظهار نظری کند.
باید منتظر بمانیم تا ببینیم اپل بیانیه‌ای را در این مورد صادر می‌کند یا خیر.

۱. touch disease

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا کشف نقص فنی در آیفون ۶ پلاس، اپل را مجبور به تعویض گوشی‌های معیوب می‌کند؟