همه می‌دانند بسیاری از کسانی که بازی‌ها را برخط انجام می‌دهند، هدف بزرگی برای جرایم اینترنتی می‌شوند. اشتیاق آن‌ها برای بازی اغلب باعث می‌شود که هشدارهای سازندگان بازی و شرکت‌های امنیتی که هدفشان امنیت رایانه‌ی بازی‌کنندگان می‌باشد را نادیده بگیرند.
هر بازی معروف مجموعه‌ای از کلاه‌برداری‌های سایبری را در بر می‌گیرد و کلاه‌برداران در کمین‌اند تا از هر چیزی که می‌توانند سودی ببرند. برای مثال، بازی Hearthstone یک بازی کارتی رایگان بر اساس warcraft می‌باشد.
برای این‌که بازی خوب پیش برود، بازیکن باید مجموعه‌ی خوبی از کارت‌ها را داشته باشد و کارت‌ها یا با پول واقعی خریداری می‌شوند یا با طلا (Gold) و dust که با بازی کردن، انجام جست‌وجو یا با تخریب کارت‌های رقیبان به دست می‌آید.
طبیعتاً برخی بازیکنان می‌خواهند راهی پیدا کنند که به این چیزها را سریع‌تر دست یابند و این همان زمانی است که کلاه‌برداران وارد عمل می‌شوند.
محقق امنیتی لیونل پانت می‌گوید: «سیمنتک اخیراً تروجانی را به نام کوین‌بیت‌کلیپ (Coinbitclip) مشاهده کرده است که به عنوان ابزار نفوذگر طلا وdust بازی Hearthstone مطرح شده‌اند. چون آدرس‌های بیت‌کوین طولانی و شامل نویسه‌های تصادفی هستند، بسیاری از کاربرانی که بیت‌کوین دارند، از کلیپ‌بردی برای آسان‌کردن فرآیند این استفاده می‌کنند. این تروجان کلیپ‌برد کاربران را مورد هدف قرار می‌دهد و آدرس بیت‌کوین کاربر را با آدرس دیگری از فهرست خودش جایگزین می‌کند، بدین ترتیب این بدافزار بیت‌کوین افراد را به سرقت می‌برد. نمونه‌ای که ما مشاهده کردیم ۱۰ هزار بیت کوین را در فهرستش داشت. تروجان آدرسی را از فهرستش انتخاب می‌کند که با آدرسی که جایگزینش می‌کند نزدیک تر باشد.»
بازیکنان دیگر نباید وارد این طرح مخصوص شوند، چرا که این طرح به شدت فریب‌دهنده است، اما چیزی علیه استفاده از ابزارهای شخص ثالثی که کارت‌ها را در قلمرویشان ردیابی می‌کند، ندارد و بدین ترتیب به آن‌ها کمک می‌کند که بهتر بازی کنند.
دوباره، کلاه‌برداران به گروهی که اصول‌مندترند می‌توانند پیشنهاداتی در مورد ابزارآلات جنگی‌شان بدهند. پایت اشاره کرد: «در دسامبر سال ۲۰۱۵، سیمنتک نفوذگرهایی را شناسایی کرد که در پشتی Breut را به عنوان یکی از این ضمیمه‌ها و با استفاده از نام پرونده‌ی Hearthstone Deck Tracker.exe پوشش داده‌اند.
آیا در جست‌وجوی راه‌اندازهایی هستید که وقتی شما مشغول انجام کارهای دیگری هستید به جای شما بخشی از بازی را انجام داده و طلا و dust به دست آورد؟ بله شما به آن فکر کرده‌اید. این گونه نرم‌افزارها به آسانی با بدافزارها همراه می‌شوند.
زمانی اوضاع بدتر می‌شود که برخی بازیکنان بدافزار یا نرم‌افزاری را که بارگیری کرده‌اند، آن چه را که انتظار می‌رود انجام نمی‌دهد.
جای تعجب ندارد که بلیزارد، سازنده‌ی بازی Hearthstone هیچ یک از این نقص‌ها را برای بازی تأیید نمی‌کند، اما متأسفانه حتی بازیکنان را از استفاده از آن‌ها منع نکرده است.
اما شاید، در مواردی مانند این، آن‌ها دوبار یا سه بار قبل از انجام چنین کاری فکر می‌کنند، نه به این دلیل که فریب دادن کار اشتباهی است و هیچ منفعتی ندارد بلکه به این دلیل که خطر آن برای آن‌ها بسیار بالاست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا می‌خواهید در بازی Hearthstone تقلب کنید؟ سارقان بیت‌کوین در کمینتان هستند!