مقامات مرزی آمریکا از افرادی که قصد ورود به این کشور را دارند می‌خواهند که اطلاعات شبکه‌های اجتماعی‌ خود را به‌ منظور بهبود بررسی‌ها ارائه دهند.
از مسافرانی که قصد دارند ویزای آمریکا بگیرند خواسته می‌شود که جزئیات ورود شبکه‌های اجتماعی‌ خود را نیز ارائه دهند. این پیشنهادی از جانب وزارت امنیت داخلی آمریکاست (DHS) که می‌گوید فقط می‌خواهد اطلاعات بیشتری راجع به مسافران جمع‌آوری کند.
اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده آمریکا (CBP) هفته گذشته این پیشنهاد را به اداره ثبت فدرال ارائه داد.
اگر این پیشنهاد مورد قبول واقع شود، مسافران باید جزئیات شبکه‌های اجتماعی‌خود، ازجمله اعتبارات ورودی را به مقامات آمریکا ارائه دهند.
دولت آمریکا می‌خواهد بداند از چه شبکه‌اجتماعی استفاده می‌کنید و چگونه از آن برای معرفی خودتان استفاده می‌کنید.
نگران نباشید، ارائه این اطلاعات اجباری نخواهد بود.

این تغییرات روی سیستم مجوز الکترونیکی سفر (ESTA) و فرم I-۹۴W اعمال خواهد شد. هر دو فرم توسط مسافران پر می‌شوند و برای جمع‌آوری اطلاعات راجع به آن‌ها استفاده می‌شود.
DHS خواستار این شد که پرسش زیر به ESTA و به فرم I-۹۴W افزوده شود:
«لطفاً اطلاعات مرتبط به حضور برخط در شبکه‌های اجتماعی-زیرساخت/ارائه‌دهنده را وارد کنید. این یک گزینه اختیاری است که برای بررسی اهداف شخص و اطلاعات تماس وی استفاده می‌شود.»
این امکان وجود دارد که عموم طی ۶۰ روز نظر خود را راجع به این پیشنهاد بگویند.
برخلاف اختیاری بودن ارسال اطلاعات رسانه‌های اجتماعی، پیش‌بینی می‌شود که مسافران مشکلات بسیاری برای دولت‌مردان ایجاد کنند.
جوزف لورنزو هال، کارشناس ارشد در مرکز دموکراسی و فناوری به BBC گفت: «خیلی سخت است که مسافران این گزینه را پر نکنند؛ باوجوداینکه اختیاری است، چون از این می‌ترسند که از ورود آن‌ها به این کشور جلوگیری شود. دموکراسی در کل نیازمند فضایی جدا از بررسی‌های موشکافانه دولت و اتفاقات اینترنتی زندگی اجتماعی رو به افزایش می‌باشد. گر مردم از شرکت در فعالیت‌‌های اجتماعی اینترنتی بترسند، جامعه‌ما جامعه‌ای ضعیف خواهد بود، پس امیدوارم که مردم راجع به این موضوع تجدیدنظر کنند.»
اخیراً، دولت آمریکا برنامه‌های اعطای ویزا را با توجه به مسافرانی که تابعیت دوم در کشورهایی مثل ایران، عراق، سوریه و سودان دارند یا کسانی که در پنج سال گذشته به این کشورها سفر کرده‌اند، به‌روزرسانی کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا می‌خواهید به آمریکا سفر کنید؟ باید اطلاعات شبکه‌ اجتماعی‌ خود را در اختیار مقامات قرار دهید!