بر اساس گزارشی از سوی شرکت فن‌آوری‌های BitSight ارتباط به نسبت زیادی میان سازمان‌هایی که دارای فعالیت اشتراک‌گذاری داده‌ی نظیر به نظیر یا P۲P هستند و به خطر افتادن سامانه‌ به وسیله‌ی آلودگی بدافزار وجود دارد.
البته هم‌بستگی و ارتباط غیر از علیت و ناشی شدن است. هر چند فریب افراد با دام‌های گذاشته شده از طریق تورنت برای اجرای کدهای آلوده یک فن شناخته‌شده است اما ممکن است قصد مؤسسه‌ی بیت‌سایت (BitSight) از بیان این مطلب این باشد که شرکت‌هایی که کنترل‌های امنیتی کمتری اعمال می‌کنند به طور کلی در معرض آلودگی بیشتری به بدافزارها هستند.
شرکت بیت‌سایت به ارائه‌ی جست‌وجوهای امنیتی برای شبکه‌های شرکت‌های بزرگ می‌پردازد و یا به گفته‌ی بخش بازاریابی آن به مشتریان کمک می‌کند تا به مدیریت خطرات فضای مجازی به وسیله‌ی بررسی پیوسته‌ی امنیت اطلاعات در اکوسامانه‌ی‌ تجاری آن‌ها بپردازند؛ و دربردارنده‌ی خدماتی است که حاوی یک مؤلفه‌ی به تازگی معرفی‌شده برای بررسی اشتراک‌گذاری پرونده‌ است. مطالعه‌ی این مؤسسه به بررسی فعالیت اشتراک‌گذاری پرونده‌‌ی P۲P در میان ۳۰۷۰۰ شرکت می‌پردازد.
یافته‌ی اصلی این شرکت فن‌آوری در این مورد، این است که ۴۳ درصد از نرم‌افزارها و ۳۹ درصد از بازی‌ها شامل نرم‌افزارهای مخرب هستند. (که به نظر می‌رسد دست کم از نظر تیم امنیتی El Reg رقم بالایی است) بازی اتومبیل‌دزدی بزرگ ۵ Grand Theft Auto V و نرم‌افزار فتوشاپ به ترتیب در صدر فهرست بازی‌ها و نرم‌افزارهای تورنت قرار دارند.
نمایندگان BitSight مشتاق هستند که بر این نکته‌ی واضح (دست کم از نظر El Reg) تأکید کنند که اشتراک‌گذاری پرونده‌‌های نظیر به نظیر یا peer-to-peer و بارگیری محتوای غیرقانونی در دوران شبکه‌ی نپستر (Napster) به پایان نرسیده است.
این شرکت کار خود را بر ارائه شواهدی مبنی بر همبستگی میان فعالیت نرم‌افزارهای مخرب بات¬نت و فعالیت به اشتراک‌گذاری داده‌ها متمرکز کرده است.
علاوه بر این مطالعه‌ی BitSight نشان می‌دهد که دولت، بخش آموزش و سازمان‌های زیربنایی مشکلات بیشتری در رابطه با BitTorrent نسبت به بخش‌های دیگر اقتصاد دارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا میان آلودگی بات‌نت و اشتراک‌گذاری داده‌ها ارتباطی وجود دارد؟