۴گروه نفوذگر ناشناس‌ها وب‌گاهی را به راه انداخته تا حمایت خود را از جان مک‌آفی، برای نشستن بر کرسی مشاور امنیت سایبری بعدی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، دونالد ترامپ، ابزار کند. این گروه نفوذگر تأکید دارد که این تصمیم روی همه‌ی ما اثر خواهد گذاشت.
ناشناس‌ها همچنین از یک راه‌پیمایی برای حمایت از مک‌آفی و در تاریخ ۵ دسامبر در حوالی برج ترامپ در نیویورک خبر داده است و از حامیان خواسته تا صورتک‌های وی مثل وندتا۱ را برای حفاظت از هویت خود به همراه داشته باشند، همچنین امضاءها و پرچم‌هایی را با خود بیاورند تا مردم بدانند که آن‌ها در تلاش برای انتقال چه پیامی هستند.
شاید تعجب کرده باشید که چرا گروه ناشناس‌ها از انتخاب مک‌آفی به عنوان مشاور امنیت سایبری دولت ترامپ دفاع می‌کند، دلیلش این است که مک‌آفی امنیت سایبری را تحمیل می‌کند این در حالی است که سایرین به سادگی از کنار آن می‌گذرند.
این گروه نفوذگر قصد دارد بیان کند که آمریکا در معرض خطر جنگ سایبری قرار دارد و هر کسی در این کشور از جمله شرکت‌ها، شهروندان و کودکان ممکن است طعمه‌ی چنین حمله‌ای واقع شوند.
گروه ناشناس‌ها در وب‌گاهی که برپا کرده گفته‌ است: «ملت ما در معرض جنگ سایبری است. شرکت‌های ما در معرض خطر جاسوسی‌های سایبری و جرایم مرتبط با دنیای دیجیتال قرار دارند. شهروندان ما ممکن است از نظر سرقت هویت و حق و حقوقی که از لحاظ حریم خصوصی دیجیتال دارند در خطر باشند. کودکان ما نیز در مواجهه با خطر مزاحمت‌های سایبری قرار دارند. باید کسی باشد تا این‌ها را به گوش دولت برساند و در این راه هیچ کسی بهتر از مک‌‌آفی برای مبدل شدن به تزار امنیت سایبری کاخ سفید نیست.»

جان مک‌آفی: متشکرم، اما حاضر به انجام چنین کاری نیستم!
این قضایا به اندازه‌ی کافی عجیب هستند، حتی اگر بدانید که مک‌آفی در گذشته قصد داشته رئیس‌جمهور هم بشود، اما حالا دیگر علاقه‌ای به سیاست ندارد و در بیانیه‌ای خطاب به IBTimes گفته که به هیچ وجه قصد ندارد به مشاور امنیت سایبری ترامپ مبدل شود.
«من در هفته‌ی گذشته صدها پیام خصوصی با این مضمون داشتم که بایست هدایت امنیت سایبری را بر عهده بگیرم. اما در پاسخ به هر یک از آن‌ها گفتم که هرگز چنین چیزی را نمی‌خواهم. من این موقعیت شغلی را نمی‌پذیرم.»
«دولت ما مملو از متفکران از رده خارج، بوروکراسی غیرمنقول و پارتی‌بازی است. من باور دارم که می‌توانم با فعالیت در حوزه‌ای خارج از این سامانه ابزارهای دفاعی را توسعه دهم که بتوان به وسیله‌ی آن‌ها دست کم صنایع و زیرساخت‌های خصوصی را زنده نگه داشت.»
باید منتظر ماند و دید چند نفر در راه‌پیمایی ۵ دسامبر از مک‌آفی حمایت خواهند کرد، هرچند ممکن است یک نفر هم به خیابان نیاید؛ اما ناشناس‌ها در مورد این مسئله بسیار مصر هستند، پس این روز را در تقویم خود علامت بزنید و نتیجه را مشاهده کنید!

۱. V for Vendetta

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا مک‌آفی مشاور امنیت سایبری ترامپ می‌شود؟