یک سامانه‌ی اینترنتی جدید که به حل و فصل مشکلات میان مشتریان اروپایی و خرده‌فروشان اینترنتی می‌پردازد در روز شنبه راه‌اندازی خواهد شد.
خدمات تشخیص برخط ODR به افراد اجازه می‌دهد که در صورتی که کالا یا خدماتی را به صورت برخط خریداری کرده و سپس مشکلاتی در این رابطه برای آن‌ها بروز کرده است، از طریق قضات ثالث و بدون نیاز به توسل به دادگاه و شکایت مسأله را پیگیری و حل و فصل کنند.
این سامانه در روز سه‌شنبه ۹ ژانویه نصب خواهد شد. در این تاریخ اشخاص ثالث می‌توانند ابزارهای جدیدی را دریافت کنند و پس از آن در تاریخ ۱۵ فوریه این سامانه اجرایی خواهد شد.
مدت‌هاست که قرار است این سامانه راه‌اندازی شود. این قانون برای ارائه‌ی خدمات در ماه می سال ۲۰۱۳ احتیاج به ایجاد سرویس‌هایی در سراسر اروپا داشت. هدف اصلی از این برنامه آن‌ است که هم برای مشتریان و هم برای تاجران راه حلی را ارائه کند که مشکلاتی را که با آن مواجه هستند بدون مراجعه به دادگاه‌ها و تحمل هزینه و زمان بسیار با یک‌دیگر حل و فصل کنند.
دستورالعمل حل اختلاف جایگزینADR ، هر نوع محصول یا خدماتی را که به صورت برخط یا به صورت برون‌خط در صورتی پوشش خواهد داد که معامله‌کننده از همان کشور اروپایی یا یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا باشد. علاوه بر این، معامله‌گران برخط از نظر قانونی موظف هستند که پیوندی از این سامانه را در وب‌گاه‌های خود قرار دهند. تنها استثناء در این مورد محصولات پزشکی و آموزش عالی هستند.
بعد از این‌که قانون تصویب شد، کمیسیون اروپا تیمی از کارشناسان را که در حل منازعات تخصص داشتند سازمان‌دهی کرد. آن‌ها تا ماه مارس سال گذشته به مجموعه‌ای از روال‌های قانونی دست پیدا کردند و سپس این سامانه ایجاد شد.
بر طبق دستورالعملی که در مورد این سامانه برای راهنمایی قرار داده شده است این سامانه به ۲۳ زبان رسمی اتحادیه‌ی اروپا در دسترس خواهد بود. هنگامی که یک مصرف‌کننده پرونده‌ی شکایتی را از معامله‌گر مربوطه برای این سامانه ارسال می‌کند، منتظر پاسخ از سوی هیئت حل اختلاف ADR می‌ماند. هنگامی که اعضای این هیئت با بررسی آن موافقت کردند، شکایت در قالب بررسی نود روزه و کاملاً برخط فرستاده می‌شود.
هدف کلی این برنامه این است که اعتماد را در تجارت‌های مرزی اتحادیه‌ی اروپا افزایش دهد چرا که ۶۰ درصد از تاجران این اتحادیه معامله‌های خود را به صورت برخط و یا با کشورهای دیگر انجام نمی‌دهند زیرا از مشکلاتی که ممکن است برای آن‌ها ایجاد شود واهمه دارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا احساس می‌کنید که در فضای اینترنت فریب خورده‌اید؟