آیا ابزار امنیتی Norse Corp از بین رفته است؟

شرکت امنیتی Norse Corp ناپدید شده است!
این ابزار امنیتی شبکه که برای گردآوری اطلاعات FreeBSD و کمک به کاربران برای ارائه‌ی یک نقشه زنده‌ی DDoS مشهور است، اکنون در شبکه وب قابل دسترسی نیست و نمی‌توان با آن ارتباط برقرار کرد.
در اوایل ژانویه The Register گزارشی ارائه کرد که شامل اخراج نیمی از کارکنان این شرکت در آن زمان است.
در حال حاضر، برایان کربس گزارش می‌دهد که از مدیر اجرایی آن خواسته شده است که استعفاء دهد و جای آن هوارد بین که از اعضای هیأت‌مدیره بوده است منصوب شده، او معتقد است که یک ادغام اجباری باید در این شرکت صورت گیرد.
همچنین این شرکت از سوی رابرت لی از شرکت Dragos Security متهم است که برخی از اطلاعات حملاتی را که ارائه نموده، جعل کرده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تعدادی از حمله‌ها از سوی ایران در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد.
لی در کریستین ساینس مانیتور نوشته است: «آن‌ها ادعا کرده‌اند که ۵۰۰۰۰۰ حمله از طرف ایران در ۲۴ ماه گذشته به سامانه‌های کنترل صنعتی صورت گرفته است که تنها ۴۷ مورد از آن‌ها علیه نشانی‌های اینترنتی آمریکا بوده‌اند.»
او ادامه می‌دهد: «این گزارش گیج‌کننده بود اما این داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که حملاتی از سوی نشانی‌های اینترنتی ایرانی انجام شده‌اند در واقع از مکان‌هایی مانند دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های ایران صورت گرفته‌اند.»
کربس به نقل از دانشمند سابق این ماری لاندسمن می‌گوید که اطلاعاتی که در پشت نقشه‌ی این حملات وجود دارند ناامیدکننده هستند.
کربس به نقل از لاندسمن می‌گوید: «این داده‌ها عالی نیستند، و تقریباً همان چیزی هستند که اگر شما به نگاشته‌های کارگزارهای شبکه‌ی اینترنت که با ابزارهای پویش‌گر در شبکه خزیده و به طور مداوم حرکت می‌کنند، می‌بینید. اما اگر شما بدانید که چگونه باید به آن نگاه کنید و آن را به دسته‌ای از داده‌ها و ابزارهای شخص ثالث بیاورید، این داده‌ها بی‌ارزش نیستند.»
هم وب‌گاه شرکت Norse و هم نقشه‌ی حملاتی که ارائه می‌ کرده است،‌ ناپدید شده است و کربس می‌گوید که منابع ناشناس به او گفته‌اند منابع این شرکت با شرکت‌ SolarFlare، با توجه به این‌که برخی از سرمایه‌گذاران هر دو شرکت مشترک هستند، ادغام خواهد شد.
همچنین کربس به تشریح تاریخچه‌ای از شرکت پرداخت که به سال ۱۹۹۰ برمی‌گردد، و اتهاماتی را نیز مطرح کرد که ما قادر نیستیم آن‌ها را تأیید کنیم.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.