۲ممکن است نفوذگران توانسته باشند اطلاعات ذخیره‌شده در آیفون و آیپد جان پودستا را پس از دستیابی به حساب iCloud وی، و نیز صندوق پستی جی‌میل و حساب توییترش پاک کنند.
پودستا، که به عنوان مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون فعالیت می‌کند، در ۱۳ اکتبر با افشای اطلاعات رایانامه‌ی خصوصی‌اش در فضای برخط مواجه شد.
همان‌طور که شواهد نشان می‌دهند، کارمندان ویکی‌لیکس یک بار دیگر در حذف اطلاعات شخصی از اسناد منتشره ناموفق عمل کرده‌اند؛ این اتفاق در چند ماه گذشته چندین بار رخ داده و حتی انتقاد ادوارد اسنودن را به خاطر عدم پاک‌سازی موارد افشاءشده به دنبال داشته است.

نفوذگران کنترل حساب توییتر پودستا را در دست گرفته‌اند
به گفته‌ی نفوذگران، که جریان شیطنت‌های خود را در ۴chan منتشر کرده‌اند، یکی از رایانامه‌ها حاوی گذرواژه‌ی جی‌میل پودستا بوده است: «Runner۴۵۶».
نفوذگران مدعی شده‌اند که توانسته‌اند به‌طور موفقیت‌آمیزی به رایانامه‌ی پودستا دستیابی پیدا کنند، سپس درخواست بازنشانی گذرواژه را برای حساب توییتر وی اعلام نمایند، در نهایت توییت «من جناحم را تغییر داده‌ام؛ در انتخابات ۲۰۱۶ به ترامپ رأی دهید. سلام Pol» را که در حال حاضر حذف شده، ارسال نمایند.
واژه‌ی «Pol» در این توییت به گروه Pol ۴chan اشاره دارد؛ جایی که بحث و جدل‌هایی که هم‌اکنون حذف شده‌اند در آنجا صورت می‌گرفت.

نفوذگران اطلاعات آیفون و آیپد پودستا را پاک کردند
یک بازنشانی گذرواژه، نقطه‌ی ورود به حساب کاربری iCloud پودستا بوده است؛ جایی‌که نفوذگران به کمک قابلیت Find My iPhone توانستند اطلاعات آیفون و آیپد پودستا را پاک کنند.
نفوذگران یک سری اسکرین‌شات را برای اثبات نقش خود منتشر کرده‌اند. کمپین کلینتون فقط تصاحب حساب کاربری توییتر را تأیید کرده است، و راجع به حذف داده‌های آیپد و آیفون اظهار نظری نداشته است.
همه‌ی نشریات آمریکایی، جریان افشای رایانامه‌ی پودستا را پوشش دادند؛ نخستین نفوذ در حدود ۱۲ ساعت پس از افشاسازی‌های ویکی‌لیکس رخ داد. کارکنان پودستا به اندازه‌ی کافی فرصت داشتند تا بتوانند گذرواژه‌ی حساب کاربری او را عوض کرده و احراز هویت دو مرحله‌ای را برایش فعال سازند.
این موضوع که کارمندان کلینتون تاکنون از احراز هویت دوعامله استفاده نمی‌کردند، به ویژه پس از حوادث مربوط به نفوذ سایبری به حزب دموکرات در تابستان، بسیار تعجب‌آور است.
نفوذگران و به ویژه آن دسته که «نفوذگران روسی» لقب گرفته‌اند، نقطه‌ی مرکزی بحث‌های شکل‌گرفته پیرامون کمپین ریاست‌جمهوری آمریکا را تشکیل می‌دهند.
ویکی‌لیکس در رسانه‌ی توییتر ادعا کرد که کارکنانش گذرواژه‌ی رایانامه‌ی پودستا را یافته‌اند و گام‌های لازم را برای تغییر این گذرواژه به یک عبارت ساختگی برداشته‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آیا آیفون مدیر کمپین انتخاباتی کلینتون به دست نفوذگران افتاده است؟