اگر شما در چین هستید و از خدمات امنیتی برای حفاظت از اطلاعات خود استفاده می‌کنید متأسفانه شما باید در این مورد نگران باشید.
هم اکنون دولت چین، توانایی جاسوسی در امور شرکت های فن‌آوری و همچنین استفاده از حریم خصوصی ابزارهای روزانه را داراست.

قانون به اصطلاح ضدتروریسم چین
با وجود گذشت ماه ها از اعتراض شرکت های بزرگ فن‌آوری و نادیده گرفتن حقوق انسانی … چین قانون جدید و بحث برانگیز خود را تحت عنوان قانون جدید ضدتروریسم روز یکشنبه تصویب نمود بر اساس این قانون ، زمانی که دولت قصد جاسوسی از مکالمات شخصی را به منظور خنثی‌سازی اقدامات تروریستی دارد، مستلزم همکاری در رابطه با اطلاعات کشف‌شده و یا تسلیم کلیدهای مخفی به مقامات می‌باشند.
اگرچه مقامات قسم می خورند که این قانون نمی‌خواهد شرکت‌های فن‌آوری را مجبور به نصب راه‌های مخفی در محصولات خود نماید، اما از آن‌جایی‌که دولت هر موقع بخواهد شرکت‌های اجرایی در چین را مجبور به تهیه کدهای امنیتی و رمزها می‌نماید، تفاوت چندایی ندارد.
پس از وقوع حملات کشنده درپاریس و کالیفرنیا، مشابه اقدامات اخیر سازمان‌های اطلاعاتی انگلستان و آمریکا، دولت چین ادعا می‌کند این قانون برای جنگیدن با تروریسم، بسیار مهم و حیاتی است.
سازمان اخبار رسمی چین موسوم به شین هوا بیان کرد که: این روزها اینترنت به شکل گسترده‌ای توسط گروه‌های ترور برای گسترش ایده‌های افراطی، به کارگیری نیروهای جدید، سرمایه‌گذاری در شبکه‌ها و طرح‌ریزی حملات مختلف، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نگرانی‌های موجود پیرامون قانون جدید ضد تروریسم
کارشناسان نگران‌اند که قانون جدید ضدتروریسم، به دولت چین حق جاسوسی در امور شرکت‌های فن‌آوری بزرگ و استفاده از حریم خصوصی را در ابزارهای روزانه‌ی تلفن‌ها و تجهیزات هوشمند و مسیریاب‌های خانگی بدهد.
اوایل امسال، رئیس‌جمهور آمریکا باراک اوباما، ضمن ابراز نگرانی خود در مورد پیش‌نویس قانون مطرح‌شده توسط شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین، اعلام کرد که این قانون، درهای مخفی خطرناکی را برای شرکت‌های اینترنی می‌خواهد.
این در حالی است که مقامات دولت اطمینان دادند این قانون برای مقابله با تروریسم است، و هیچ‌گونه تأثیری بر روی اقدامات شرکت‌های فن‌آوری در مورد نصب و اجرای هرگونه درهای مخفی برای نقض حقوق مالکیت معنوی و یا منع آزادی بیان شهروندان در فضای اینترنت نخواهد داشت.

اجرای قانون جدید در ۱ ژانویه
اولین قانون ضدتروریسم کشور چین، در تاریخ یکم ژانویه اجرا می‌گردد.
اما، علی‌رغم شرایط مطرح‌شده توسط قانون جدید، شرکت‌های بزرگ فن آوری مانند اپل، کلیدهای امنیتی را در اختیار ندارند که باعث می‌شود حتی در صورت درخواست دولت توانایی دسترسی به داده‌های کاربران را نداشته باشند.

این امر منجر به یک تعارض بالقوه می‌گردد.
حال چه اتفاقی خواهد افتاد‌، اگرمقامات چین از شرکت‌های فن‌آوری بخواهند این کلیدهای امنیتی را که خود قادر به انتقال آن نیستند، تسلیم نمایند؟
آیا آن‌ها خواهان تحریم این شرکت‌ها هستند؟
یا می‌خواهند که این شرکت‌ها مقادیر هنگفتی جریمه پرداخت نمایند؟
مشابه همین کار، دولت آمریکا، مؤسس لاوابیت را به علت سرپیچی از واگذاری کلیدهای امنیتی روزانه مبلغ پنج هزار دلارجریمه کرد.
اما به خاطر داشته باشید که، همیشه تعداد بی‌شماری از شرکت‌ها در پرجمعیت ترین کشور دنیا‌، وجود خواهند داشت که برای ادامه‌ی تجارت خود، حریم خصوصی شما را قربانی می‌کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آنچه که باید در مورد قانون جدید ضدتروریسم چین بدانید