۸گفته می‌شود که یک مرد اهل کاردیف ولز، یکی از اعضای داعش است و به تروریست‌ها آموزش رمزنگاری می‌داده است؛ قرار است این فرد در ماه مارس محاکمه شود.
ساماتا الله، ۳۳ ساله، در ابتدای همین ماه میلادی به دست داشتن در شش جرم متهم شد.
ظاهراً پلیس توانسته ۶ ترابایت اطلاعات را پس از جست‌وجو در دستگاه‌های ساماتا کشف کند و از ۲ ترابایت این داده‌ها بر علیه او استفاده نماید. گفته می‌شود که ساماتا از نر‌م‌افزار رمزگذاری‌شده‌ی تلگرام برای ارائه‌ی سرویس‌هایش به «ارتش سایبری خلیفه»۱ استفاده کرده است.
در میان اتهاماتی که ساماتا با آن‌ها مواجه است، داشتن یک USB در پوشش دکمه‌ی سردست است؛ این USB یک سامانه‌ی عامل داشته که روی آن بارگذاری شده تا برای رسیدن به اهداف آماده‌سازی تروریسم مورد استفاده قرار گیرد؛ این کار برخلاف بخش ۵۷ از قانون ۲۰۰۰ تروریسم است.
این مجرم وابسته به گروهک داعش همچنین متهم به آموزش‌ دادن استفاده از برنامه‌های رمزنگاری است؛ این در حالی است که وی می‌دانسته افرادی که به آن‌ها آموزش می‌دهد از این مهارت برای آماده‌سازی جریان‌های تروریستی سوءاستفاده خواهند کرد و یا به سایر تروریست‌ها کمک خواهند نمود.
اتهام بعدی ساماتا نقض بخش ۵ از قانون ۲۰۰۰ تروریسم است؛ او در مورد یک برنامه‌ی رمزنگاری تحقیق کرده، یک نسخه‌ی رمزشده از وب‌لاگ خود را توسعه داده و دستورالعمل‌های لازم برای استفاده از این برنامه را در وب‌لاگ خود منتشر نموده است. احتمالاً این کار به واسطه‌ی شبکه‌ی ناشناس تور عملی شده و ارتباطی با HTTPS ندارد.
اتهام دیگر ساماتا عضویت در داعش، گرداندن یک سازمان تروریستی، در اختیار داشتن یک سند PDF در مورد پیشرفت‌های انجام‌شده در حوزه‌ی هدایت و کنترل موشک، و مالکیت کتابی راجع به موشک‌های هدایت‌شونده می‌باشد.

۱. Cyber Caliphate Army

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آموزش رمزنگاری توسط نفوذگر وابسته به گروهک داعش