۶مقامات آمریکایی به‌طور رسمی یک نفوذگر روسی را به‌عنوان عامل نفوذ به دراپ‌باکس، Formspring و لینکدین معرفی کرده‌اند. وی فردی ۲۹ ساله با نام یوگنیف الکساندرویچ نیکولین و روسی تبار است. نیکولین در تاریخ ۵ اکتبر و طی یک قرار بازداشت که توسط پلیس بین‌الملل صادر شده بود در جمهوری چک دستگیر شد. مقامات امریکایی آمریکایی می‌گویند در انتظار رأی دادگاه جمهوری چک به‌منظور استرداد وی به امریکا آمریکا هستند.

طبق شکایت کیفری، نیکولین به همه‌ی این شرکت‌ها در بهار و تابستان ۲۰۱۲ نفوذ کرده است. به‌طور دقیق او در تاریخ ۱۴ می و ۲۵ جولای ۲۰۱۲ به شبکه دراپ‌باکس، در ۱۳ و ۲۹ ژوئن ۲۰۱۲ به Formspering و در ۳ و ۴ مارس به شبکه لینکدین دسترسی پیدا کرده است. مقامات آگاه می‌گویند نیکولین همچنین به اطلاعات ورود متعلق به کارمندان لینکدین و Formspring دسترسی پیدا کرده و این عامل، نفوذ او را تسهیل کرده است. این نفوذگر متهم است که جزئیات متعلق به ۶۸ میلیون کاربر دراپ‌باکس و بیش از ۱۱۷ میلیون کاربر لینکدین را به سرقت برده است. مأموران سازمان FBI‌ می‌گویند نیکولین با حداقل سه فرد ناشناس دیگر در فروش داده‌های سرقت سرقت‌شده همکاری می‌کرده داشته است.

به گزارش منابع محلی نیکولین از طریق فعالیت‌های مخرب خود چندین خودروی لوکس ازجمله لامبورگینی، بنتلی و مرسدس بنز، ساعت‌های گران‌قیمت داشته و به دور اروپا سفر می‌کرده است.
مقامات ایالات‌متحده نیکولین را به اتهام سه فقره نفوذ به رایانه، دو مورد انتقال اطلاعات، کد و یا دستوراتی که منجر به صدمه به یک رایانه شده است، دو مورد سرقت هویت، یک نمونه قاچاق دستگاه‌های دسترسی غیرمجاز و یک نمونه کلاهبرداری مجرم می‌دانند. بر اساس قوانین ایالات‌متحده و با توجه به بیشینه مجازاتی که برای جرائم مذکور در امریکا آمریکا وجود دارد او احتمالاً به تحمل ۳۲ سال زندان و پرداخت یک میلیون دلار محکوم شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آمریکا یک شهروند روسی را در نفوذ به دراپ‌باکس و لینکدین مقصر می‌داند