دولت آمریکا یک عملیات فوق محرمانه دارد که در آن برنامه‌ریزی برای از کار انداختن بیش‌تر زیرساخت‌های حیاتی کشور ایران بدون نیاز به استفاده از حتی یک بمب در آن پیش‌بینی شده است!
این عملیات با نام Nitro Zeus دسته‌بندی شده است که اولین بار در فیلم Zero Days به آن پرداخته شده، این فیلم از روز ۱۸ تیر ماه آماده‌ی پخش است.
بخشی از دیالوگی که توسط یکی از نیروهای ناشناس آژانس امنیت آمریکا در این فیلم مطرح می‌شود: «ما صدها میلیون، شاید میلیاردها دلار برای این پروژه هزینه کرده‌ایم. در مقایسه با این پروژه استاکس‌نت فقط یک پروژه‌ی دست گرمی بود. نیترو زئوس یک برنامه‌ریزی کامل برای یک جنگ در مقیاس واقعی است».
موضوع اصلی فیلم Zero Days بدافزار استاکس‌نت است، اولین بدافزاری که به عنوان سلاح سایبری علیه تاسیسات هسته‌ای ایران به کار رفت و با نام رمز بازی‌های المپیک توسعه یافته بود.
در این فیلم از پروژه‌ای به نام نیترو زئوس نام برده می‌شود که بسیار پیش‌رفته‌تر از استاکس‌نت است و می‌تواند منجر به از کار افتادن سامانه‌های کنترل و فرمان‌دهی کشور ایران شود که در نهایت هواپیماهای آمریکایی و رژیم صهیونیستی بدون توقف می‌توانند در آسمان ایران پرواز کنند.
هم‌چنین تمام زیرساخت‌های انرژی، ارتباطی و مالی تحت تاثیر این بدافزار از دست‌رس خارج می‌شوند.
استاکس‌نت موفق شده بود بیش از یک پنجم از سانتریفیوژهای ایران را تخریب کند، اما بدافزار نیترو زئوس می‌تواند خرابی‌های به مراتب بیش‌تری را به دنبال داشته باشد.
نام Zero Days مربوط به آسیب‌پذیری‌های روز-صفرم یا Zero Day است،‌ آسیب‌پذیری‌هایی که هنوز وصله‌هایی برای آن‌ها از طرف شرکت‌های سازنده معرفی نشده است و بدافزار‌ها از این آسیب‌پذیری‌ها سوء‌استفاده می‌کنند.
وجود چنین پروژه‌ای با توجه به نظرات رسانه‌ای شده مسئله‌ی دور از ذهنی نیست و ساخت یک فیلم سینمایی در مورد آن بیش‌تر به این دلیل است که فضا را به سمت حمایت مردم آمریکا و جهان از این پروژه‌ها ببرد.
این فیلم نشان می‌دهد نیروهای امنیتی آمریکا تا چه حد می‌توانند پیش بروند و حتی پروژه‌هایی برای خرابی تمام زیرساخت یک کشور در نظر بگیرند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آمریکا می‌تواند زیرساخت‌های کشور ایران را بدون یک بمب نابود کند!