۷مقامات ایالات متحده رسماً دولت روسیه برای چند هک سطح بالا علیه گروه‌های سیاسی سرزنش می‌کند و ادعا می‌کنند که این عملیات به معنای تداخل در انتخابات آینده است.
وزارت امنیت داخلی و دفتر مدیر اطلاعات ملی در بیانیه‌ای خبر داد که سازمان‌های اطلاعاتی ایالات متحده، با اطمینان روسیه را مسئول می‌دانند.

آن‌ها ادعا می‌کنند که دولت روسیه رایانامه مقامات و نهادهای ایالات متحده را به خطر انداخته و سپس آن‌ها به‌طور برخط و عمومی در وب‌گاه‌های WikiLeaks ،DCLeaks و توسط هکر گمنام Guccifer ۲.۰ منتشر کرده است که با توجه به این مسائل نقض اعتبار کمیته ملی حزب دموکرات در اوایل سال جاری صورت گرفت.
در این بیانیه آمده: «این دزدی و افشاء برای مداخله در فرایند انتخابات ایالات متحده، صورت گرفته است.»

اگر چه سازمان‌ها شواهد خاصی برای این ادعا ندارند، آن‌ها گفتند: «روش‌ها و انگیزه‌های پشت هک سازگار با تلاش‌هایی با کارگردانی روسیه است.»
در این بیانیه آمده است: «چنین فعالیت‌هایی از سمت مسکو، فعالیت جدیدی نیست. روس‌ها تاکتیک‌های مشابهی در سراسر اروپا و اوراسیا استفاده کرده‌اند به عنوان مثال برای نفوذ به افکار عمومی»
این سازمان‌ها همچنین عنوان کردند افسران ارشد روسیه می‌توانند مجوز چنین حمله‌ای را صادر کرده باشند. سفارت روسیه بلافاصله به این درخواست پاسخ نداد. اما دولت این کشور، بارها و بارها هرگونه دخالت در این هک‌ها را تکذیب کرد.

شاید جدی‌ترین هک، نقض در کمیته ملی حزب دموکرات باشد. در ماه ژوئن، گزارش داده شد که هکرها پرونده‌های حساس همچون پژوهش مخالفان علیه نامزد ریاست جمهوری، دونالد ترامپ از این گروه را به سرقت برده‌اند.
یک هکر که خود را Guccifer ۲.۰ نامیده، در ویکی‌لیکس این پرونده‌ها را به‌طور برخط پست کرده است.
در یکی دیگر از هک‌های جدی در ماه سپتامبر، رایانامه به سرقت‌رفته از وزیر سابق امور خارجه کالین پاول به‌طور برخط از طریق یک وب‌گاه به نام DCLeaks منتشر شده است.

کارشناسان امنیتی مشکوک هستند که همه این حوادث ممکن است بخشی از یک پویش تحت حمایت روسیه، برای شکل دادن به پوشش رسانه‌ای انتخابات در ایالات متحده باشد و به شانس نامزد دموکرات، هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری در انتخابات آسیب برساند.
مقامات اطلاعاتی ایالات متحده به‌طور خصوصی معتقد هستند که روسیه در برخی از این حوادث دخالت دارد، اما به‌طور رسمی هیچ چیز تا جمعه گفته نشد.
سازمان‌های اطلاعاتی همچنین گفتند برخی از کشورهای ایالات متحده به تازگی تجربه «پویش و کاوش» سامانه‌های مربوط به انتخابات را داشتند که این کارگزار توسط یک شرکت روسی اداره می‌شود.

بیانیه‌ی روز جمعه اشاره می‌کند: «با این حال، ما در حال حاضر در موقعیتی نیستیم که این فعالیت‌ها را به دولت روسیه نسبت دهیم.»
وزارت امنیت داخلی، مصرانه مسئولان انتخابات ایالتی و محلی را به هوشیاری و کمک به امنیت سایبری دعوت می‌کند. این عملیات در چندین ایالت در حال حاضر انجام می‌شود. اما این سازمان همچنین گفت که هک کردن سامانه‌ی انتخابات ایالات متحده دشوار خواهد بود با توجه به اینکه این سامانه‌ها در سراسر ۵۰ ایالت توزیع شده‌اند و در حال حاضر حفاظت می‌شوند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آمریکا رسماً دولت روسیه را در هک‌های مربوط به انتخابات مقصر می‌داند!
برچسب ها: