۳یک نوجوان انگلیسی اعتراف کرده که عامل اصلی حمله سایبری سال گذشته به TalkTalk بوده است. او می‌گوید برای خودنمایی در برابر دوستانش به وبگاه این شرکت حمله کرده است. این نوجوان ۱۷ ساله در دادگاه جوانان نورویچ انگلستان متهم شناخته شده است.

او می‌گوید در زمانی که این حمله را انجام می‌داده هرگز به عواقب آن فکر نکرده است. در جریان این حمله نزدیک به ۱۶۰ هزار مشتری TalkTalk تحت تأثیر قرار گرفتند که اطلاعات بانکی ۱۵ هزار مشتری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این نوجوان که به دلایل قانونی نمی‌توان نامش را فاش کرد به دادگاه گفته است: «این حمله در اثر هیجانات نوجوانی بود. من الان بزرگ شده‌ام و چنین اتفاقی هرگز دوباره تکرار نخواهد شد.»

این نوجوان که اندکی پس از حمله سایبری دستگیر شد مشمول ماده قانونی سوءاستفاده از رایانه ۱۹۹۰ می‌شود. این ماده به‌منظور حفظ امنیت رایانه‌ها علیه دسترسی‌های غیرمجاز تصویب شده است. یکی از نکات مهمی که در این پرونده توجه همگان را جلب کرد این بود که عاملان حملات سایبری چقدر می‌توانند کم سن و سال باشند.
پیش‌تر سازمان جرائم ملی انگلستان آماری را در خصوص بازه سنی مجرمان سایبری منتشر کرده بود. طبق این آمار میانگین سنی در سال ۲۰۱۶، ۱۷ سال است حال آن‌که این میانگین در سال ۲۰۱۵، ۲۴ بوده است.

TalkTalk ماه گذشته از سوی دفتر کمیسیون اطلاعات (ICO) انگلستان به پرداخت ۴۰۰ هزار یورو محکوم شد. بر اساس تحقیقات ICO اگر این شرکت معیارهای اولیه امنیتی را برای محافظت از داده‌های مشتریان رعایت می‌کرد احتمالاً از بروز این حمله جلوگیری می‌شد. با وجود جریمه مذکور به نظر می‌رسد این شرکت توانسته است پس از این حمله دوباره جایگاه خود را به دست آورد.
مدیرعامل TalkTalk، دیدو هاردینگ می‌گوید گزارش‌های مالی این شرکت در شش ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر سه برابر شدن سود را نشان می‌دهد. «یک سال پس از وقوع این رخداد ما با تمرکز بیشتری روی مشتریان موجود سعی کرده‌ایم علاوه بر رعایت نکات امنیتی بهبودهایی را در جهت خواست مشتریان انجام دهیم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آسیب‌پذیری محصولات ادوبی٬ جریمه برای حمله‌ی سایبری٬ جریمه نقدی٬ جریمه‌ی آمریکا٬ جریمه‌ی ادوبی٬ جریمه‌ی شرکت سونی٬ جریمه‌ی گوگل