آزمایش موشک ساخت کشور کره‌ی شمالی با شکست مواجه شده و گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که یک حمله‌ی سایبری توسط دولت آمریکا باعث این شکست شده است. بحران بین آمریکا و کره‌ی شمالی در حال افزایش است و دونالد ترامپ به نیروهای نظامی خود هشدار داده ممکن است گزینه‌ای بجز حمله‌ی نظامی نداشته باشد.

براساس خبرگزاری‌ها ممکن است نیروهای سایبری آمریکا، سامانه‌ی موشکی کره‌ی شمالی را هدف قرار داده و باعث شکست در این آزمایش شده باشند. موشک‌های بالستیک کره‌ی شمالی پس از گذشت ۵ ثانیه از زمان راه‌اندازی منفجر شد و گفته می‌شود یک بدافزار به‌طور مخفیانه عملکرد این سامانه را با اختلال مواجه کرده است.

کارشناسان خبره‌ی کره‌ی شمالی مجبور بودند قطعات لازم برای ساخت این موشک را از نهادهای دیگر تهیه کنند و احتمالاً این بدافزار در زنجیره‌ی تأمین در داخل تجهیزات این موشک نصب شده است. کارشناسان می‌گویند کشور کره‌ی شمال در معرض حملات سایبری زیادی قرار دارد چرا که محققان آن مجبور هستند قطعات سخت‌افزاری را از کشورهای دیگر وارد کنند. محققان امنیتی معتقدند دولت آمریکا توانسته زمان راه‌اندازی موشک بالستیک کره‌ی شمالی را تشخیص داده و با استفاده از ماهواره‌های آژانس امنیت ملی آمریکا در مریلند، دستورات لازم را برای بدافزار ارسال کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

آزمایش موشک بالستیک کره‌ی شمالی هدف حمله‌ی سایبری آمریکا قرار گرفته است