آزادی جولیان آسانژ، پدیدآورنده‌ی ویکی‌لیکس توسط سازمان ملل متحد

حکم دادگاه تحقیقات سازمان ملل در مورد پرونده‌ی ‌ جولیان آسانژ قرار است آشکار شود و این حکم می‌تواند دستور آزادی مؤسس ویکی‌لیکس در روز پنجم فوریه باشد.
ویکی‌لیکس در توییتر خود نوشت: «سازمان ملل حکم آزادی آسانژ را در روز جمعه اعلام می کند.»
آسانژ بیش از ۳ سال بعد از اعطای پناهندگی سیاسی از سوی دولت اکوادور، در سفارتخانه‌ی این کشور واقع در لندن زندگی کرده است.
آسانژ تا سال ۲۰۱۲ مقیم این سفارت‌خانه شد تا از استرداد وی جلوگیری شود؛ در ابتدا وی در سوئد با اتهاماتی مبنی بر تجاوز جنسی مواجه شد که البته همواره آن‌ها را رد می کرد.
سرانجام در ایالت متحده‌ی آمریکا با اتهامات جاسوسی سایبری به علت انتشار اسناد طبقه بندی‌شده‌ی مردان سیاسی و نظامی آمریکا از طریق ویکی‌لیکس، وب‌گاه محبوبش، روبه‌رو شد.
فاش شدن خبر انتشار اسناد محرمانه، فاش شدن بزرگ‌ترین اطلاعات در تاریخ ایالت متحده‌ی آمریکا برشمرده می‌شد. آمریکا نیز یک پرونده‌ی جنایی را علیه آسانژ بعد از افشاسازی‌های وی به اجرا درآورد.
به هر حال آسانژ شکایتی علیه سوئد و انگلستان در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ تنظیم کرد که توسط کارگروه سازمان ملل روی بازداشت خودسرانه‌ی وی، مورد بررسی قرار گرفته است.
حکم این پرونده در روز جمعه منتشر خواهد شد و اگر گروه مذکور به این نتیجه برسند که آسانژ غیرقانونی بازداشت شده است، انتظار می‌رود سازمان ملل انگلستان و سوئد را برای آزادی وی فرابخواند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.